Kalksandstein CZ na Pražském hradě

datum: 15. 12. 2016
zveřejnil: Mgr. Konstantin Svoboda
Dne 15. 12. 2016 se v areálu Míčovny Pražského hradu pod taktovkou společnosti CEEC Research konalo Setkání lídrů českého stavebnictví 2016/H2, na kterém nechyběla ani společnost Kalksandstein CZ s.r.o.
popis obrazku

Sál Míčovny zaplnily stovky zástupců firem z prostředí českého stavebnictví. Slavnostního zahájení se ujal Jiří Vacek, ředitel společnosti CEEC Research, který nastínil trendy současného stavebního průmyslu a na základě analýzy předešlého období i předpoklady stavebního rozvoje. Hlavním tématem setkání nebyla jen současná situace na českém stavebním trhu, ale i strategie vlády ČR a další klíčové kroky vývoje či rozhodující směry v oblasti veřejných i privátních investic, záměry v dopravní infrastruktuře, výhledy investic a výstavby do nadcházejícího roku i vize do roku 2020. K situaci českého stavebnictví se vyjádřili a odpovídali na dotazy ministr financí Andrej Babiš, ministr dopravy Dan Ťok, významní představitelé státní správy a velké developerské či stavební firmy jako Skanska, Central Group, SGCP, Trigema, Crestyl a Graitec.

popis obrazku

Pro Kalksandstein CZ byla přínosná živá diskuze a výměna názorů zúčastněných developerů, stavebních firem i projektantů na jedné straně, a statní správou, vládou a jednotlivými městy na straně druhé. Zajímavým tématem byla digitalizace ve stavebnictví BIM (Building Information Modeling), která si razí cestu do stavebního odvětví a zřejmě přinese mnoho nového do budoucna. Naše společnost Kalksandstein CZ očekávala, že zazní některé důležité problémy například: jak stát plánuje bojovat s korupcí či s častými případy absence finanční gramotnosti ve všech aspektech stavebnictví, ale bohužel se tak nestalo. Setkání lídrů českého stavebnictví završil společný oběd, který se nesl v duchu přátelské atmosféry v prostorách Míčovny.

zpět