Kalksandstein v soutěži Pasivní dům roku 2016

datum: 4. 1. 2017
zveřejnil: Mgr. Konstantin Svoboda
Vápenopískové zdivo Kalksandstein je pro pasivní dům jasná volba! V soutěži Pasivní dům roku 2016 bylo nominováno 13 finalistů a 7 z nich je postaveno právě z vápenopískových cihel!

Již ve druhém ročníku soutěže o nejlepší pasivní dům roku bylo odbornou porotou vybráno z 53 přihlášených domů 13 finalistů. Z těchto 13 nominovaných domů má 7 masivní nosnou konstrukci a ve všech případech se jedná o vápenopískové zdivo. Ostatních 6 finalistů jsou dřevostavby.

Zákazníci společnosti Kalksadnstein CZ s.r.o. a německého výrobce Zapf Daigfuss jsou zastoupeni hned čtyřmi projekty. Momentálně je soutěž ve fázi hlasování veřejnosti o nejlepší energeticky šetrnou budovu. Hlasování bude ukončeno 31. 1. 2017 a vyhlášení vítězů proběhne 9. 2. 2017. Soutěž o nejlepší pasivní dům probíhá pod záštitou CPD, ABF a Státního fondu životního prostředí ČR a průběh soutěže můžete sledovat na: www.pasivnidumroku.cz

Zde budou také umístěny fotografie vítězů soutěže. Na veletrhu For Pasiv 2017 si můžete prohlédnout domy finalistů soutěže, kde budou vystaveny jejich fotogalerie. Jsme hrdi na to, že čtyři z nominovaných pasivních rodinných domů jsou postavené právě z našeho zdícího materiálu Kalksandstein:

  1. Renovace funkcionalistického řadového domu vynikající rekonstrukce do pasivního standardu pomocí nosné konstrukce Kalksandstein tloušťky pouze 115 mm!
  2. Rodinný dům Lobeček od známého architekta pasivních domů Ing. Arch. Lubomíra Korčáka z kanceláře www.projektydomu.cz
  3. Novostavba RD Kocianka postavená z nejmodernějšího zdícího systému v Evropě: KS-QUADRO ETRONIC
  4. Dům se zelenou mokřadní střechou

Obr. Pasivní dům Kralupy nad Vltavou, autor Ing. Arch. Lubomír Korčák

Kalksandstein v soutěži Pasivní dům roku 2016
zpět